יום חמישי, 14 במרץ 2013

לחיות היום, לחיות בעידן החדש

התקופה האחרונה היא תקופה מאתגרת עבורי. המון דברים קורים בדרך שאיני מכירה ואיני מבינה.

כל שבוע מרגיש שונה ולא פעם אפילו מופיעות תחושות קשות בלתי מוסברות אצלי ואצל הסובבים אותי.

השבוע שעבר עם הקור החזק שהיה עשה לי תחושה של מעיכה של הגוף, רק רציתי להיות לבד ובשקט.
כשאני שואלת חברות מסתבר שרובנו חווות את אותן תחושות. גלים גלים של אנרגיות שאיננו מכירות והם מוציאים מתוכנו דברים שלא ידענו על קיומם.

לפעמים בתוך הגלים עולה נושא לעבודה עם עצמי אבל בעיקר מה  שעובד זה התמסרות למה שמגיע, בלי להבין ובלי להשליך את זה על דברים אחרים. פשוט להסכים להיות עם זה, גל מגיע וגל עובר.

בתוך התקופה הזו בתוך חוויה שאיני מצליחה לעשות דבר, פתאום גיליתי שהמון סידורים שנידחו במשך שנים אפילו עשר שנים, פתאום קורים מעצמם.

הסיבה שלא שמתי לב לתופעה הייתה שלא הרגשתי את כובד העשייה של הסידורים הללו כפי שהייתי חשה בעבר.

דבר מבלבל נוסף, בעבר הייתי כל יום מתכננת איך יראה היום וכך ידעתי למה לצפות. היום כל מה שאני מתכוונת לעשות לא קורה ודברים רבים אחרים שלא התכוונתי קורים. כל הרשימות שלי של מה אעשה, הופכות למה לא עשיתי ודברים שחשבתי שלא אעשה קורים בלי לשים לב.

אני יושבת ומתבוננת על חיי, לא מכירה את ההתנהלות הזו ולא יכולה לכוון כלום, אפילו דברים מאוד קטנים, חוויה די משונה. גם דרך שעבדה לי אתמול לא עובדת לי היום.

באופן כללי אני די משועשעת ומרוצה מפני שהדברים שקרו לי והתקדמו אלו דברים שמזמן רציתי שייעשו. בנוסף קרה דבר נפלא. אותם סידורים שקרו מעצמם, לא רק שלא עלו לי אנרגיה, אלא מסתבר שהם שכבו שם ברקע וכלאו חלק מהאנרגיה שלי וברגע שהם נעשו השתחררה לי אנרגיה עצומה לחיים.

את החיים שלי עכשיו אפשר לסכם כך, איני מבינה מה קורה, איני שולטת בדברים, הדברים קורים מעצמם ומתקדמים בדרך שלהם. בתוך התהליך הזה משתחררת אנרגיה שלי שהייתה כלואה שם ומתפנה לדברים אחרים והחוויה שלי כרגע היא חופש. איני מחליטה על מה שצריך ולכן נשאר לי להחליט בכל רגע מה בא לי לעשות: לצייר, לכתוב, לעבוד בגינה, לסדר, מה שבא אני עושה בלאו הכי אין שום היגיון שאני יודעת להחליט בעזרתו, אז שיחררתי.
בעצם הבלגן הזה עזר לי לשחרר יותר מכל סדר שהכרתי בעבר ולהגיע לעוד רבדים של חופש.

דבר יפה נוסף שקורה הוא שהמון אנשים מגיעים אלי ומתחברים לי לנושא שרציתי לפעול בו ואז אנו פועלים יחד ושוב הכול יותר קל ויותר כיף.

ועוד דבר יפה, בעזרת הפייסבוק מצאתי בזמן האחרון אנשים מהסוג שלי, שאני יכולה לדבר איתם בשפה שלי ללא מאמץ ומסתבר שיש רבים כאלה, רק מפוזרים ואני חווה את עצמי מוקפת בטוב הזה.

אז תודה לכל מי שסביבי ולכל מה שקורה.
קסם נוסף שקרה אפשר לראות ב-2 התמונות הבאות: צילומים שעשינו בכינרת באותו מקום בדיוק בתחילת החורף הזה ועכשיו. הגענו הופתענו והוקסמנו מהקסם, אותם עצים  וראו מה קרה למים.שאר התמונות באביב המקסים שעכשיו ברמת הגולן.


מאחלת לכולם שיהיה הרבה טוב והרבה חופש להיות.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה