יום שבת, 14 באפריל 2012

חשיפת מציאות, כיצד זה התחיל

בסתיו, לכבוד בר-המצווה של נדב נסענו לארה"ב. בדרך עברנו ביערות הסתיו של New england.
היופי המם אותי הסתובבתי ביערות כמו שיכורה. הרגשתי שמשהו קורה לי. אחרי שבוע באזור כשהחלנו לנסוע דרומה, כאב לי אזור הלב ברמות כאלו שבקושי יכולתי לנשום. יומיים כאבתי בשקט. אני מכירה את האזור הזה, מדי פעם הוא כואב מאוד ואז נכנס לי משהו חדש לחיים. אני פשוט מתבוננת עד שזה יתגלה.
בהמשך הדרך בשיחה עם עצמי שמעתי מתוכי קול שאומר, את צריכה להקשיב אחרת! איך אחרת, כל-כך הרבה שנים תירגלתי הקשבה, אני מקשיבה כל הזמן לכל דבר. מה עוד יש לי ללמוד על הקשבה? אבל לא היה לי עם מי להתווכח, אז פשוט התחלתי לשים לב יותר להקשבה.
חזרנו לארץ. הייתי באמצע פרויקט מורכב של העברת מחסן על אינסוף חלקיו, ופרויקט אירוע בר-מצווה להרים תוך חודש.
החלטתי שאחרי שאחזור מהחופש, אני מתחילה במנוחה של שבוע עד שכולם יחזרו למסלול ואז אתחיל בפרויקטים. בינתיים קרו עוד דברים בבית שדרשו את תשומת לבי.
פרויקט העברת המחסן נראה לי כבד ולא בדיוק ידעתי איך לגשת אליו ומי יוכל לעשות את זה עבורי. תוך כדי שיחות עם כמה חברות, מצאתי קבוצה שתעביר את המחסן, ובלי להתכוון זה קרה עוד באותו השבוע ובלי שום מאמץ נראה מצידי. הגברתי הקשבה, איך זה קרה כל-כך ללא מאמץ?
גם חגיגת בר-המצווה של נדב בני, נסגרה תוך מספר מועט של טלפונים. חברה קראה לי לראות מקום מקסים ליד הבית שלא ידעתי עליו, ומשם הכול התגלגל בקלות מדהימה. האירוע עצמו היה טוב ממה שדימיינתי, כולנו נהנינו. ושוב שאלתי את עצמי מה קורה?איך זה קרה? איך דברים כל-כך מוצלחים קורים לי ללא מאמץ.
פעם הייתי מייצרת מציאות. הצלחתי לייצר הרבה מאוד ממה שהתכוונתי, אבל זה עלה לי בהמון מאמץ. משהו השתנה? האם אני במקום אחר או אולי שנת 2012 שמתקרבת מביאה פוטנציאל חדש? שוב הגברתי הקשבה והתבוננות. אמרתי לעצמי, עכשיו אני מתבוננת גם בהווה לראות איך זה קורה?
אחר-כך יצאתי לדרך עם מספר פרויקטים וגם הם קרו לי באותו אופן, ללא מאמץ וללא מתח מלווה:
  • שיפוץ המרכז החדש בחצר ביתי, שנקרא "בית זוגיות וחיים הרמוניים", קרה כך שנראה כאילו הוא נבנה מעצמו ואפילו הקבלן שבנה אותו אמר שזה קרה בלי להרגיש. והתוצאה היא מעבר לכל מה שדמיינתי.
  • עוד ועוד מתאמנים לזוגיות הרמונית ולמפגש פנימי מגיעים, ללא עבודת שיווק, פשוט מעצמם.
  • השיווק הוא נושא קשה עבורי. אני לא מתחברת אליו. הודעתי שאני לא אעשה שיווק אלה אם יגיע מישהו לקחת את זה ביוזמתו. אחרי ימים ספורים הגיעה חברה טובה שלי שחיפשה עבודה בשיווק. היא  גם מטפלת וגם מנוסה בשיווק, הצירוף ביננו היה ממש Win-Win.יותר טוב מזה לא יכולתי לבקש ובטח לא להתנגד. מאז היא עובדת על השיווק של המרכז ואיתה אפילו כיף לי. הגדלנו ראש והתחלנו בפיתוח עסקי שמתוכו יבנה השיווק. זה הרבה יותר מתאים לי.
  • בשלב מסוים הגענו לנושא החזון, 2 פגישות של שיתופים ביננו בנושא ומפגש של שעה עם עוד 3 אנשים והחזון היה מוכן.
אני מתבוננת ובקושי מאמינה, משהו קרה, החיים נהיו פשוטים וזורמים ואני משתדלת להקשיב וללמוד כיצד זה קורה. 
האם גם לכם קורים דברים פתאום בקלות וללא מאמץ? ממתי, מה קורה לכם שם? איך זה עובד? יתכן שהתקופה הזו מאפשרת התנהלות חדשה אני החלטתי לחקור את זה, ואתם?

מחכה לתשובות שלכם!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה